התעמלות

האם תרגילי התעמלות הכרחיים אף לאנשים רזים?

התעמלות ופעילות גופנית יום-יומית מתמדת שומרת על משקל נכון, בריאות טובה, כושר גופני, הרגשה טובה ורעננות. הן משפיעות לטובה על המוח ועל העצבים ואף משפרות את מצב הרוח.

 

6 comments

 • אלי

  רצעתי לשאול האם יש עדיפות לכושר גופני בזמן מסויים ביום ?
  כלומר עדיף בוקר . אחרי שינת הלילה
  או שעדיף כושר בלילה כדי שאחריו תיהיה מנוחת הלילה ?
  תודה על האתר הנפלא והמחכים

  • פרופ' חיים גמליאל

   אלי היקר, שלום וברכה,
   רואה שהגעת לכתבה קצרה שנועדה לתמצת את חשיבות הפעילות הגופנית לאלה שטוענים שאין בהתעמלות שום תועלת.
   לשאלותיך – אין כללי ברזל וכל אדם צריך למצוא את שעות היום הנוחות והמתאימות לו ביותר להתמדה בביצוע פעילות גופנית. יש אנשים שלא יכולים לישון אחרי פעילות גופנית ויש אנשים שלא יכולים לבצע פעילות מוקדם בבוקר וגם ההיפך נכון. מצא לך את הזמן המתאים לך ביותר להתמדה בפעילות גופנית ותקבל את כל היתרונות העצומים שיש לפעילות כזאת. תודה על המילים החמות וברכת הצלחה רבה !

 • רון

  ביחס להתעמלות למה חשירות רבה יותר לפעילות אירובית המערכת קרדיולוגית או אנארובית פעילות כוח ?

  • פרופ' חיים גמליאל

   מאמן כושר מוסמך קובע לגבי כל אדם מה חשוב יותר, פעילות אירובית ואנאירובית. אי אפשר לתת תשובה אחידה לכולם.

 • אריאל

  באחת מהרצאותיך המלצת על Q10 לפני אימון גופני להגדלת האנרגיה הזמינה ללב (גליקוגן)
  מצאתי שזה אכן כך, אבל שמתי לב שעקב לקיחת Q10 הדופק יורד בכ- 10 עד 15 פעימות לדקה באותו מאמץ גופני (אני משתמש ברצועה המודדת את הדופק)
  האם זה לא משיג את התוצאה ההפוכה, כלומר הלב פחות מתאמץ ולכן הגוף שורף פחות שומנים וקלוריות לאורך זמן ?
  כמו כן, אני לוקח אבקת חלבון לאחר הפעילות – Muscletech Nitro – המכילה CLA/תמצית תה וקפה, אך לא מצוין על האריזה שהיא מכילה BCAA – האם אפקטיבי להשתמש בה או מומלץ להחליפה באחרת עם רכיבי ה BCAA ?
  המלצת גם לפעילות אירובית ממושכת – האם עדיף 2-3 פעילויות שבועיות ממושכות של כשעה וחצי או 5-6 פעילויות שבועיות קצרות יותר של כ45 דק ?
  תודה על האתר, הסדנאות והפעילות הברוכה בקהילה

  • פרופ' חיים גמליאל

   1. המסקנה שהגעת אליה לגבי קיו-10 היא הפוכה: הלב מתאמץ פחות והגוף עדיין שורף יותר שומן שומן וקלוריות לאורך זמן. זהו בדיוק היתרון של לקיחת קיו-10.
   2. לגבי אבקת החלבון שהזכרת, ברור שאם אתה נוטל רק אותה אתה עלול לפגוע ביכולת השרירים להשתקם לאחר אימון. יש ממליצים לקחת אבקת חלבון כזאת לפני האימון ואילו לאחר האימון לקחת אבקת חלבון אחרת שבה חומצות האמינו המסועפות מהוות לפחות 25 אחוז מכלל האבקה.
   3. בספרות אין הבדל בין שני הקצבים של פעילות שתיארת. ולכן, מומלץ לבחון מה הן המטרות שרוצים להשיג ולהתאים את קצב האימון למטרות. בדרך כלל ההמלצה תהיה לבצע יותר פעילויות במשך יותר ימים מאשר לבצע שתי פעילויות אינטנסיביות בשבוע.